Gezentigiller olarak yeni(!) aracımız Vito ile artık daha kalabalık gezebiliyoruz

Gezentigiller olarak yeni(!) aracımız Vito ile artık daha kalabalık gezebiliyoruz

Bizim için yeni olsa da kendisi epey yaşlı olan (2006 model) aracımız ile alakalı şu yazımızda biraz bahsetmiştik. Bugün bir ayını dolduran arabamızı tam kadro olarak bir iki kez kullanabildik. Hem kısaca neler yaptık onlardan bahsedelim hem de nihayet tamamlayabildiğimiz Vito videomuzu sizinle paylaşalım istiyoruz.

Arabayı aldığımızda 7 koltukluydu. Haliyle bizim 8 kişilik kadromuzda biri açıkta kalıyordu. Arabayla beraber gelen küçük ahşap tabure ile bu sorunu eski sahipleri gibi geçici olarak çözüp ilk pikniğimize gittik. Fazla uzaklaşamadık, Güngören’den annemleri alıp hemen yakındaki bizim işyerimizin de olduğu YTÜ Orta Bahçe’ye kaçtık. Biraz rüzgarlı bir gündü ama aynı zamanda güneşliydi. Hem çocuklar hem de biz çok eğlendik.

İkinci gezimizi yapmadan önce koltukları nihayet toparladık. Arabanın orijinal olmayan iki koltuğunu verip orijinal koltukların aynı desenden çıkma 2+1 koltuk bulduk. Bizim 2 koltuğun üzerine 1000 TL daha verip mevzuu çözdük. Yeni aldığımız koltuklardan biri epey eskimişti ama yapacak bir şey yok. Hem deseni benzesin, hem de çok tuzlu olmasın diye bu yolu tercih ettik.

YTÜ Orta Bahçe

Koltukları gene VIP düzende yerleştirdik. Böyle olunca şoför mahallinin arkasındaki koltukların arasındaki yere 6 katlanır sandalye ve bir masayı rahatça koyabiliyorduk. Bagaj komple diğer eşyalara kalıyordu. Fakat 2. denememizde Belgrad Ormanı’na tam kadro giderken ikizlerden Ömer koltukların bu düzenine ayak uyduramadı. Gerçi evden çıkarken de biraz limoniydi ama sıkışık trafikte dur kalk yapmak ona iyi gelmedi ve malum son gerçekleşti.

Belgrad Ormanı
Koltukların bu düzeninde müsait bir yere çekip bilgisayardaki işlerimi halledebiliyordum.
Yeni aldığımız çıkma koltukları ilk önce böyle yerleştirmiştik.
Koltukların son hali böyle oldu. Bu en sağdaki koltuk maalesef çok iyi bir durumda değil.

Biz de koltukları normal arka arkaya koymaya karar verdik. Şimdi önümüzdeki 4 Haziranda bu kez daha büyük ve şehirler arası bir seyahat bizi bekliyor. Rize’deki düğünlerden önce inşallah Edirne’de bir düğüne yine tam kadro gideceğiz. Hem Edirne’yi biraz dolaşacağız hem de düğüne uğrayacağız. Bakalım o yolculuk nasıl geçecek. Haziran ortasındaki 1200 km’lik Rize seyahatinden önce küçük bir demo yapmış olacağız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir