Çamura Battık!

Çamura Battık!

Geçtiğimiz Cumartesi günü kar yağdığını görüp sevinen biz Gezentigiller, güzel fotoğraflar çekmek umuduyla Bahçeşehir gölete gitmeye karar verdik. Evden çıkarken lapa lapa yağan kar malesef Gölet’te pek tutmamıştı.

Biz de, biraz turlayıp eve döneriz diye düşünüp Kelebekler Vadisi’ne doğru yola koyulduk.. Kelebekler Vadisi Bahçeşehir’in üst kısımlarında yer alan bir bölgeymiş biz de yeni keşfettik..

Biraz daha ilerlediğimizde karlar arttı biz de sevindik güzel fotoğraflar çekebileceğiz diye. Hatta yanımıza küçük bir termos sıcak su ve çay almıştık. Burası tam yeri diye düşündük. Arabanın kaloriferi son hızla çalışırken biz de kar manzarası eşliğinde çay içiyorduk.

img_2209

img_0744

Sonra ben (Şahika) fotoğraf çekmek için dışarı çıktım. Güzel fotoğraflar çekiyordum ki eşim (Hasan) arabamızı da karlarla birlikte çek dedi. Ben de onu çekmeye başladım. Son hatırladığım:

“- Dur şu yola gireyim daha güzel orası” dediğiydi 🙂

img_0748

 

img_0750

(İşte bu fotoğrafta arkada görünen araç çamura batmamızı sağlamıştı..)

Sonra arkadan bir araba geldi ve biz ileri gitmek zorunda kaldık. Ne olduysa o zaman oldu. Arabamız yoldan çıkmış, çamura oturmuştu.

Bir kaç kez ileri, geri gitme denemesi yaptık ama nafile.. Ön tekerlekler çamura batmıştı, habire boşa dönüyordu.. Direksiyona ben geçtim, eşim de lastiğin altını taş doldurmaya çalışıyordu. Ama malesef tekerlekler iyice çamura batmıştı..

(O arada fotoğraf çekemedik tabii..)

Bu arada hava kararmaya başlıyordu, kar da hızlanmıştı. Yol yardımı aramıştık ama hala gelmemişti.. Umudumuz tükenmemişti ama üzülmüştük..

O sırada yoldan geçen bir kamyonete işaret ettik. O da durdu sağolsun.. İçinde bir baba ve iki oğlu vardı. Bir kaç kez itmeyi denediler ama olmadı. Tekerlekler çamura saplanmıştı. Kürek var mı derken, büyük oğlu arabayı aldı ve şantiyeden kürek ve halat almaya gitti..

Kürek geldiğinde tekerleklerin etrafındaki çamuru güzelce kazıdılar.. Bir kaç ileri geri hareketinden sonra arabamız battığı çamurdan kurtulmuştu..

Bizi almaya gelen yol yardımı arayıp gerek kalmadığını söyledik..

Bize yardım edenler kimdi, neydi bilmiyoruz ama Hızır aleyhisselam olduğunu düşünüyoruz 🙂 Onun gibi yetiştiler.. Sağolsunlar..

img_7711

img_7712

img_7713

Bu macera da senenin ilk macerası oldu diyebiliriz 😉

2 thoughts on “Çamura Battık!

  1. Bu kadar gezmeyi seviyorsunuz neden 4*4 bir araç almadığınızı merak ettim doğrusu. Tekrardan geçmiş olsun. Daha büyük sıkıntı olmadan atlatmışsınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir