Sizin De Canınız Uçmak İstemiyor Mu?

Sizin De Canınız Uçmak İstemiyor Mu?

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte İstanbul’dan Muğla’ya olan uçuşlara talepler de artmaya başladı. Talep artışına bağlı olarak ekonomik uçak bileti bulmak normalden daha da zor bir hale geldi. Özellikle son zamanlarda ekonomik uçak bileti bulan kişilere en önemli tavsiyemiz bu fırsatı kaçırmamalarını söylemek olacak.

Makalemizde sırasıyla değineceğimiz konular; İstanbul Muğla uçak bileti, Adıyaman İstanbul uçak bileti, fiyatlar ve her iki uçuşa dair diğer detaylar olacak. Ayrıca kaleme aldığımız yazımızın sonunda ekonomik uçak bileti almak için neden son şanslarınız olduğunu belirttiğimiz 4 maddelik bir liste sizi bekliyor. Herkesten önce yaşanacak olası durumlardan haberdar olabilir ve ekonomik uçak bileti almak için hızlı davranabilirsiniz. Hadi başlayalım!

İstanbul Muğla Uçak Bileti, Fiyatlar ve Detaylar

İstanbul Muğla yönlü uçuşlarda kullanabileceğiniz tam 4 havalimanı bulunmakta. Bu havalimanlarından iki tanesi İstanbul’da yer alırken iki tanesi Muğla’da yer alıyor. İstanbul Muğla uçak bileti sahipleri, biletlerine bağlı olarak İstanbul’da; İstanbul Havalimanı’nı veya Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı’nı kullanabilirler. Uçakların ise Muğla’da iniş yapabileceği iki havalimanı bulunuyor. Bunlar; Dalaman Havalimanı ve Milas-Bodrum Havalimanı. Uçuş süresinden bahsetmek gerekirse; İstanbul’dan kalkan uçaklar, hem Dalaman Havalimanı’na hem de Milas-Bodrum Havalimanı’na ortalama 1 saat 15 dakika içerisinde ulaşabiliyor.

İstanbul Muğla uçak bileti fiyatlarını incelediğimizde; Dalaman Havalimanı’na olan uçuşların bilet fiyatları Haziran ve Temmuz ayı için ortalama 600 TL olarak karşımıza çıkarken, Milas-Bodrum Havalimanı’na olan uçuşların Haziran ve Temmuz ayı için ortalama 650 TL olduğunu görüyoruz. Fiyat farkının sebebini merak edebilirsiniz. Bunun nedeni, Dalaman ve Bodrum arasının yaklaşık olarak 200 km olmasından kaynaklanıyor. Sezonsal olarak bu fiyatlar artış göstermektedir. Bütçenize uygun ucuz uçak bileti almak isterseniz elinizi çabuk tutmalısınız. 

İstanbul Muğla uçak bileti fiyatları arasında gördüğümüz en ekonomik uçak bileti fiyatı Dalaman için 580 TL, en yüksek fiyattan satılan bilet fiyatı ise 721 TL. Bodrum yönlü uçuşlarda en ekonomik uçak bileti fiyatı 562 TL, en yüksek fiyat ise 692 TL. Tabii bu fiyatlar şimdilik bu şekilde. Havalar ısındıkça bu destinasyonlara artan talepler fiyatların yükselmesine neden olacak. Eğer hem Bodrum’u hem Dalaman’ı gezecekseniz ve bir gezi rotası oluşturmadıysanız, Dalaman’dan başlamak sizin için az da olsa daha ekonomik olacaktır. Bu konuya ekonomik uçak bileti nasıl bulunur yazımızda değinmiştik. Ekonomik uçak bileti bulmak için basit ama önemli taktiği sizlere tekrar hatırlatalım;

– Seyahat etmek istediğiniz şehir neresi olursa olsun, o konuma doğrudan uçmak zorunda değilsiniz. Nasıl yani? Dediğinizi duyar gibiyim. Yine örnek vererek açıklamak gerekirse; İstanbul Muğla uçak bileti veya Adıyaman İstanbul uçak bileti alacaksınız ancak kontrol ettiniz ve seyahat edeceğiniz tarihlerde bilet fiyatları size çok yüksek geldi. Bu durumda seyahat etmeyi hedeflediğiniz kente en yakın diğer havalimanlarını araştırın ve seyahat tarihlerinize göre diğer havalimanlarına olan uçuşların bilet fiyatlarını kontrol edin.

Çünkü İstanbul ve Muğla gibi bazı şehirler birden fazla havalimanına sahip olabiliyor. Bırakın en yakın şehirlerde olan havalimanlarını ve biletleri kontrol etmeyi aynı şehirdeki iki farklı havalimanından ucuz olanı belirleyerek ve kullanarak bile ekonomik uçak bileti elde edebilir, uçuşunuzu daha ucuza getirebilirsiniz. 

Adıyaman İstanbul Uçak Bileti, Fiyatlar ve Detaylar

Adıyaman İstanbul yönlü uçuş gerçekleştirecek olan kişiler, Adıyaman Havalimanını kullanabilir ve İstanbul’da bulunan iki havalimanından birine iniş yapabilirler; İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Uluslararası Havalimanı.

Adıyaman İstanbul uçak bileti ile uçuş gerçekleştirecek olan yolcular ortalama 1 saat 50 dakikalık bir yolculuk geçirecekler. Uçak firmalarını ve uçak bileti arama motorlarını kullanarak gerçekleştirdiğimiz aramalar sonucunda; Adıyaman İstanbul uçak bileti fiyatlarının ortalama 750 TL olduğunu rahatlıkla belirtebiliriz. Belirttiğimiz ortalama fiyat Haziran ve Temmuz ayı için geçerli. Ayrıca Haziran ve Temmuz ayında Adıyaman İstanbul yönlü olarak gördüğümüz en ekonomik uçak bileti fiyatı, 620 TL olurken en yüksek fiyattan satılan uçak biletinin fiyatı ise 800 TL olarak karşımıza çıkıyor. Bu fiyatların değişken olduğunu unutmamalısınız. Bütçenize uygun uçak bileti bulmak için elinizi çabuk tutmalısınız. 

Ekonomik Uçak Bileti Bulmak İçin Elinizi Çabuk Tutmalısınız!

İstanbul Muğla uçak bileti veya Adıyaman İstanbul uçak bileti arıyorsanız, elinizi olabildiğince çabuk tutmalısınız. Neden mi? İşte nedenleri;

– Yaz aylarının gelmesiyle birlikte seyahat eden insanların sayısı ve uçak biletlerine olan talepler arttı. Bu nedenle ekonomik uçak bileti fiyatlarını değerlendirmenin aslında tam zamanı!

– Okulların tatil zamanının yaklaşması ise bir diğer neden. 17 Haziran tarihinde okullar kapanacak ve okulların kapanmasıyla birlikte öğrencilerini bekleyen aileler için seyahat fırsatı doğacak. Bu da yine uçak biletlerine talepleri artıracak ve fiyatların yükselmesine neden olacak.

– 9 Temmuz 2022 – 12 Temmuz 2022 tarihlerinde Kurban Bayramı var. 9 Temmuz’da başlayacak olan Kurban Bayramı’nın hem öncesinde hem de sonrasında insanlar sürekli bir yerden bir yere gitme telaşına kapılacağı ve yolculuk yapacağı için bu durum yoğunluktan dolayı fiyatlara da yansıyacak.

– Havaların ısınması Mayıs ayında deniz, kum, güneş sezonunun açılmasını sağladı bile. Tatil beldelerine seyahat eden yolcu sayıları; Temmuz ve Ağustos aylarında en yüksek seviyelere ulaşıyor.

Tüm bu nedenleri birlikte düşündüğümüzde, nispeten ekonomik uçak bileti almak için son şanslarınız olduğunu söyleyebiliriz! Saydığımız tüm nedenlere bağlı olarak belki 1 hafta sonra bile bu fiyatlara uçak bileti bulmak imkansız olacak. Elinizi çabuk tutun ve seyahatinizi planlayarak almak istediğiniz uçak biletlerini başkaları almadan siz alın.  

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir