Okula Dönüş Heyecanı Başlasın

Okula Dönüş Heyecanı Başlasın

Okulların açılma tarihinin gelmesi ile birlikte ebeveynler çocuklarının okul ihtiyaçlarını karşılamak için okul alışverişi ihtiyacı duyarlar. Okul alışverişi öğrencilerin en heyecanla beklediği dönemlerden biridir. Okul döneminde öğrencilerin pek çok farklı araç ve gerece ihtiyacı vardır. Bu okul malzemeleri derslerde, ders dışı etkinliklerinde ve ev ödevlerinde öğrencilerin sıklıkla ihtiyaç duyduğu ürünler arasında yer alır. Kitap, defter, kalem, okul çantası ve silgi gibi temel ihtiyaçlar zorunlu okul eşyaları olarak kabul görür ve her çocuğun çantasında bulunmalıdır. Bazı markalar bu tip temel okul ürünlerinin bulunduğu malzemeleri dönem başlarında okula dönüş seti olarak da ebeveynlerin beğenisine sunarlar. Pek çok farklı markanın imal ettiği okul malzemelerini araştırarak çocuğunuz için en güzel okul eşyalarını tercih edebilir ve hem çocuğunuzun okul alışverişi için hem de mutluluğu için önemli bir katkıda bulunabilirsiniz.

Önceki dönemlerde okul alışverişi için pek çok farklı mağaza gezmeniz gerekirken şimdi internet aracılığıyla aradığınız tüm malzemelerin fiyatlarına rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Okul alışverişi siteleri arasından pek çok farklı site, yüzlerce ürün arasından sizin için en ekonomik fiyata sahip olan seçeneği bulur. Bu sayede satıcıların farklı fiyatlandırma seçenekleri arasından hem bütçeniz hem çocuğunuz için en ideal olan ürünü kolay bir şekilde satın alabilirsiniz. Beğendiğiniz araç ve gereçler hakkında tereddüt yaşadığınız durumda ise daha öncesinde yorum ve değerlendirmelerde bulunan kullanıcıların görüşlerine dikkat edebilirsiniz.

Okula Dönüş Kırtasiye Alışverişinde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Okul alışverişi sırasında önem göstermeniz gereken bazı durumlar bulunur. Pek çok ürün çeşidi ve marka bulunduğundan dolayı kalite farkları da ortaya çıkar. Okul ihtiyaçlarının kullanım ömrü seçim yaparken dikkat etmeniz gereken kriterlerin başında yer alır. Çocuğunuzun uzun süre problem yaşamadan kullanabileceği ürünleri tercih etmek hem verimlilik açısından hem de ekonomik açıdan oldukça önemlidir. Örneğin defter seçiminde kapağının kısa süre içerisinde yıpranma veya yırtılma gibi durumlara karşı sağlam olması kullanım açısından oldukça önem taşıyor. Bundan dolayı plastik veya kalın karton kapaklı defterleri tercih etmeniz sizin için daha faydalı olabilir. Aynı zamanda spiralli defterler tercih etmek de iç sayfaların kopma / yıpranma gibi durumlarla karşılaşmamak için mantıklı bir tercih olabilir. Defter seçiminde olduğu gibi kalem tercihi esnasında da bazı durumlara dikkat etmelisiniz. Kurşun kalem almayı düşünüyorsanız eğer kalemin kurşununun yazı yazdığınız sırada parmaklarda iz yapmaması gerekir. Bu durumların dışında kalemin tutulan noktası sert ise bir süre sonra parmak aralarında rahatsızlığa neden olabilir. Kalem tercihi sırasında bu durumlara dikkat etmek kullanım ve sağlık açısından daha doğru seçim yapmanızı sağlar. Okul eşyaları satın alırken dikkat etmenizi gerektirecek diğer durumlar ise şunlardır: 

 • Ürünleri satın alırken çocuğunuzun sağlığı açısından tehlike arz edecek ürünlerden kesinlikle uzak durmalısınız.
 • Silgi tercihinde defterde iz bırakmayan ürünleri satın almanız daha faydalı olur.
 • Makas alırken korumalı yapıya sahip olanı ve öğrenciler için özel olarak imal edilen güvenli ürünleri tercih edebilirsiniz. Örnek vermek gerekirse kör uçlu makaslar çocukların güvenliği düşünülerek üretilmiş makas çeşitlerinden biridir.
 • Yapıştırıcı tercihinde ise ciltle temas etmesi halinde zarar vermeyecek olan ürünleri seçmek sağlık açısından oldukça önemlidir.
 • Cetveller birçok farklı materyalden imal edilerek sunulur. Esnek cetvel çeşitlerinden biri olan flexible cetvel seçimi uzun ömürlü ve güvenli bir seçenek olarak tercih edilebilir.
 • Pergel tercihi esnasında da yine korumalı ve güvenli pergelleri seçmek önemlidir. Pergelin uçları sivri olduğundan dolayı önlem almak riskleri en aza indirir.
 • Kalemlik tercihi esnasında çocuğunuzun kalem sayısı oldukça önemlidir. Küçük bir kalemliğe pek çok kalemi yerleştirmeye çalışmak kalemlere de kalemliğe de zarar verebilir. Bundan dolayı kalemlik seçiminde hem kalemliğin hacmine hem de malzemesine dikkat etmenizde fayda vardır. Rulo, şeffaf, slikon ve deri kalemlik çeşitleri arasından istediğinizi tercih edebilirsiniz.

Genel olarak okul eşyaları satın alırken bu durumlara özen göstermeniz size daha iyi bir alışveriş imkanı sunabilir. Kırtasiye malzemeleri satın alırken sağlık, güvenlik ve kullanım ömrü gibi önemli detayları göz önünde bulundurmanız hem çocuklarınız hem de sizin için önemlidir.

Okul için Bilgisayar Kampanyaları

İlerleyen teknoloji tabii ki okul eşyalarında da sıklıkla tercih edilmeye başladı. Özellikle son dönemde popüler hale gelen uzaktan eğitim modeli ile beraber kalem ve defterin yerine bilgisayar ve tabletler geçti. Öğrencilerin heyecanla beklediği okula dönüş alışverişi ise uzaktan eğitim için bilgisayar fiyatları diyebiliriz. Çocuğunuz bilgisayar ile online eğitimlere katılabilir, ders içeriklerini izleyebilir ve test çözebilir. Bilgisayarların fiyatları teknik donanımlarına göre değişkenlik gösterdiği için geniş bir skalaya sahip diyebiliriz. Markalar kullanım amaçlarını göz önünde tutarak pek çok farklı model üretir. Online eğitim için bilgisayar da firmaların artık üretim esnasında önem verdiği konulardan biridir. Bilgisayar alışverişinizi daha ekonomik fiyatlarla tamamlamak isterseniz eğer okul bilgisayar kampanyası fırsatlarını takip ederek bütçenize en uygun olan seçimi yapabilirsiniz. Bilgisayarlar dışında tabletler de eğitim için oldukça tercih edilen ürünlerdir. Hemen hemen benzer işlevlere sahip olan tabletleri de hem taşınabilirliğinden dolayı hem de bilgisayarlara göre çok daha uygun fiyatlı olmasından dolayı tercih edebilirsiniz.

En Gerekli Okul Malzemeleri

Pek çok firma okulların açılmasıyla beraber okula dönüş kampanyaları düzenler. Okul alışverişinizi bu zamanlarda yapmanız sizin için ekonomik açıdan çok daha faydalı olabilir. Kaliteli ucuz okul eşyaları almak için kampanyaları takip etmeniz sizin için faydalı olabilir. Okul alışverişi denildiği zaman akla sadece kırtasiye araç-gereçleri gelmesi çok doğru olmayabiliyor. Çocuğunuzun ihtiyaç duyacağı diğer temel okul eşyaları şunlardır:

Okul çantası,

Suluk, matara,

Beslenme çantası,

Resim çantası

Vans sırt çantası,

gibi ürünler çocuğunuzun temel okul eşyaları arasında mutlaka bulunmalıdır.

Bu ürünleri tercih ederken bazı önemli durumlar vardır. Bu noktalara dikkat etmeniz halinde çok daha uygun ve güzel bir okul alışverişi gerçekleştirebilirsiniz.Okul çantası tercihi sırasında malzeme kalitesine özen göstermelisiniz. Ayrıca okul çantalarında en çok tercih edilen model vans sırt çantası oluyor. Düşük kaliteli bir malzemeden imal edilen çanta kısa süre içerisinde yıpranma, yırtılma gibi problemlere yol açar. Aynı zamanda çantanın en az iki gözden oluşması kitap ve defterlerin tek bir bölüme sıkışmasına engel olur. Bu durumların haricinde çocuğunuzun severek kullanabileceği bir çanta seçimi de oldukça önemlidir. Örümcek adam, winx club ve unicorn gibi çocuğunuzun sevdiği kurgusal karakterin bulunduğu çantaları da tercih edebilirsiniz.

Suluk veya matara tercih ederken kanserojen madde bulundurmayan ürünleri tercih edebilirsiniz. Alüminyum, cam, plastik ve çelik maddelerden üretilen suluklar arasından sağlık açısından sertifikalı olan model ve markaları tercih etmeniz önerilir.

Beslenme çantası yapısı itibari ile dayanıklı ve sağlam olmalıdır. Yiyecekleri koruma anlamında başarılı olan ürünleri seçmeniz oldukça önemlidir. Beslenme çantası tercihi sırasında okul çantasında olduğu gibi kurgusal karakterlerin yer aldığı çantaları satın alarak okul ve beslenme çantası arasında bir uyum sağlayabilirsiniz.

Resim çantasını alırken de dikkat etmeniz gereken nokta çocuğunuzun kullanacağı resim defterinin boyutundan biraz daha büyüğünü tercih etmek oluyor. Bu sayede hem resim defterinin yaprakları kırışmaz hem de diğer resim malzemelerini aynı çantada taşıyabilir.

Okul Alışverişinde Gerekli Olan Kırtasiye Malzemeleri Nelerdir?

Okul öncesi kırtasiye malzemeleri listesi hazırlamak, alışveriş esnasında fazla ya da eksik ürün satın almanıza engel olabilir. Bu da sizi pek çok zahmetten kurtarır. Çocuğunuzun okulda ihtiyaç duyacağı eşyaları öncesinde planlamanız bütçe konusunda da oldukça fayda sağlar. Çocuğunuzun okula dönüş kırtasiye alışverişi listesinde bu ürünler bulunmalıdır:

 • Defter
 • Okul çantası
 • Kalem
 • Kalemlik
 • Kalemtıraş
 • Fotokopi kağıdı
 • Silgi
 • Cetvel
 • Pergel
 • Makas
 • Yapıştırıcı
 • Ataş

Genel olarak okul öncesi ürün listenizde bu eşyalara yer vermeniz alışverişinizi oldukça rahatlatır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir