Uygun Uçak Bileti

Uygun Uçak Bileti

Öğrenmenin, keşfetmenin ve tecrübe edinmenin en eğlenceli yolu seyahat etmek. Güzel bir yemeği yerken duyulan hazzın, mutfak kısmına dahil olup nasıl yapıldığını keşfetmek gibi. Bir parçası olarak sürecin, yaşayarak öğrenmek demek gezmek. Her bir güzergahın ayrı bir hikayesi olur, hatta aynı yere iki kere gitseniz bile iki farklı deneyim sunar size. O yüzden gezmek bitmeyecek bir serüven herkes için. Deneyimleyecek bunca ülke, şehir, doğal ve tarihi güzellikler, yapıtlar ve niceleri varken insan ömrüne sığdırabildiği kadar fazla anı biriktirmek istiyor. Zamanla adeta yarış haline girmek, hiç vakit kaybetmeden görebileceği kadar yer görmek telaşı alıyor insanı. Gezerken kullanılabilecek hem konforlu hemde hızlı bir yol var neyseki. Uçarak seyahat etmek en az yorucu ve en hızlı ulaşım sağlamanın tek yolu. 

Daha maliyetli olduğu düşünülse de uygun uçak bileti bulmak sanılanın aksine çok kolay. Üstelik bunun için hepsi burada uygulamasının sunduğu ayrıcalıklardan faydalanmak mümkün. Online bilet almaya yeni bir soluk getiren bu uygulama, tüm karmaşadan uzak bir şekilde bilet almaya olanak sağlıyor. Her rota için tüm havayollarının fırsatlarını aynı anda görmek mümkün. Bilet almak için mutlaka kullanmakta fayda var. Uygun uçak bileti alarak, maliyeti arttırmadan hızlı bir ulaşım sağlayınca gezmek için daha çok zaman kalıyor. Seyahat etmek daha keyifli bir hal alıyor. 

Gezi planlarının vazgeçilmez şehirlerinin başında İzmir geliyor. İzmir uçak bileti hemen her şehirden aktarmasız olarak bulunabildiği için, insanlar nerede olursa olsun İzmir’e gelebilmenin ayrıcalığını kullanarak şehri keşfediyor. İzmir için yoğunlukla tercih edilen güzergahlardan birisi de İzmir Ankara uçak bileti aramalarında da oldukça popüler. Neden bu kadar talep olduğunu anlamak çok da zor değil. İki büyük şehir olarak sunduğu iki farklı gezi profili olduğundan merak uyandırıcı bir rota. Aynı zamanda öğrenci nüfusunun da önemli bir yoğunluğu bu şehirlerde bulunuyor. Sonuç olarak İzmir Ankara arasında seyahat yapmak için birçok sebep bulunuyor. Bu sebeplere yakından bakarak ufak bir gezi planlaması yapalım.

İzmir Ankara Uçak Bileti

Bu kadar tercih edilen bir rotada uygun uçak bileti bulmak daha kolay oluyor. Birçok havayolu firmasının tercih edilebilirliğini arttırmak adına sunduğu fırsatları online olarak inceleyerek kendinize en uygun tarih için fırsatları görebilirsiniz. Biletleri halletiğimize göre İzmir’den başlayacak yolculuk için önce bir İzmir planlaması yapmakla başlayalım. İzmir denilince akla ilk önce eşsiz güzelliğiyle insanı karşılayan kıyı şeridi geliyor. Karşıyaka, Konak, Bayraklı gibi şehrin kendisini deneyimlerken denizden uzak kalmayacağınız ilçeleri olduğu gibi; Çeşme, Urla, Foça gibi ilçelerinde deniz tatili yapmayı tercih edebilirsiniz. Gideceğiniz her mevsim için size bir alternatif sunacaktır İzmir. Genellikle yaz turizmiyle akıllara gelse de dört mevsim keşfedilmeyi bekleyen tüm güzellikleri içinde barındırıyor. Tarihi dokusu, doğal güzellikleri ve çarşılarıyla birçok deneyim yaşamaya olanak sağlıyor. İzmir’de geçireceğiniz zaman doğrultusunda keşfedebildiğiniz kadarını tamamlayınca ikinci güzergah olan Ankara’ya doğru yola çıkabilirsiniz. 

Ankara İzmir’den çok daha farklı bir iklime sahip. Hangi mevsimde giderseniz gidin ikisi arasındaki farkı hissetmeniz muhtemel. Ama Ankara’nın da kendine has bir tarzı var. Baskın olarak tarihi etkenler içeriyor olsa da, kendi içinde birçok farklı seçenekle gezinizi çeşitlendirmenize olanak sağlıyor. Şehir merkezinden gezilecek tarihi yerleri, park, bahçe, çarşıları ve ünlü caddeleri gezdikten sonra mutlaka ilçelerini de deneyimlemelisiniz. Bunlardan biri olan Beypazarı oldukça turistik bir havayla ziyaretçilerini karşılıyor. Görsel olarak gezmesi keyifli bir ilçe olduğundan insanlar hem lezzetlerini tatmak hem de bol bol fotoğraf çekerek anılarını biriktirmek için Beypazarı’nı tercih ediyor. Farklı bir seçenek olarak termal sularda şifa bulmak ve tatil yapmak isterseniz Haymana’yı ziyaret edebilirsiniz. 

İzmir Uçak Bileti

İzmir’in güzelliklerinden fırsatlarından bahsederken gezmek görmek için birçok sebep sıraladık. Sadece Ankara’dan değil her noktadan ulaşım kolaylığı sağladığından bu fırsatı değerlendirmek gerekiyor. İzmir için ayıracağın birkaç hafta her açıdan sunduğu güzelliklerin tadını çıkartmak için uygun süre olacaktır. Fakat az bir zamanınız varsa birkaç ayrı seyahat planıyla her gidişinizde farklı bir açıdan İzmir’i deneyimleyebilirsiniz. Örneğin İzmir’i mevsimlere bölerek  her mevsim için ayrı bir lokasyonda zaman geçirebilirsiniz. Tek yapmanız gereken bulunduğunuz şehirden İzmir’e uçak fırsatlarını inceleyerek karar vermek olacak.

Seyahat Ederken Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Her şeyde olduğu gibi seyahat etmeye başlarken de akıllara birçok soru gelir. Kendi kendimizi sürüklediğimiz bu karmaşada doğru cevapları bulmak zorlaşırken, işleri olduğundan daha karmaşıkmış gibi görmeye başlarız. Halbuki birkaç maddeyle özetlediğimizde aslında seyahat ederken bilinecek birkaç temel kuralın bizlerin hayatını kolaylaştıracağını ve bu kuralların çok temel ve zahmetsiz olduğunun farkına varırırz. Elbette gidilecek adreslerin çeşitlerine göre bazı püf noktalar değişiklik gösterecektir. Biraz genelleme yaparak işleri daha keyifli ve konforlu kılacak bazı konuların altını çizelim:

  • Seyahatinizi Planlayın

Seyahatin başından sonuna kadar planlı hareket edin.Yapacağınız planlar bir düzen içinde karmaşadan uzak bir gezi yapmanızı sağlayacaktır. Fakat planları yaparken bunların değişmez kaideler olduğu yanılgısına kapılmayın ki ufak değişiklikler sizi strese sokmasın. Hava durumu bile planlarınızı etkileyebileceğinden, genel bir plan yapın ama bunu çok da abartmayın.

  • Ulaşım Planı Yapın

Yolculuğun nasıl geçtiği, vardığınız anda ki ruh halinizi ve durumunuzu etkileyecektir. Yorucu ve problemli bir yolculuk geçirirseniz gezip görmek için yeterli enerjiniz kalmayacaktır. Uçak bileti seçerken uygun uçak bileti bulmaya verdiğiniz önemi aynı şekilde konforlu bir uçuş sunan hava yollarını tercih etmeye de gösterin. Böylelikle keyifli bir uçuş güzel bir gezinin başlangıcını oluşturacaktır.

  • Evrak İşlerini Tamamlayın

Gideceğiniz yer yurt dışında ise gereken evrak işlerini tamamlayın. Bazı ülkeler vizesiz kabul ederken bazı ülkeler de vize şartı bulunur. Pasaportunuzun geçerlilik süresi istenen evraklar konusunu önceden araştırın. Hepsini olması gerektiği gibi tamamladığınızdan emin olun ki önünüze bir engel çıkmasın.

  • Meşhur Yemekler Listesi Çıkarın

Ziyaret ettiğiniz şehrin meşhur yerlerini yemek listenize ekleyin.Geziler sırasında yemek yemek için bir yer bulmak zaman kaybettirici olabiliyor. Nerede ne yenir gibi bir araştırma önden yapılırsa, gezi planına uyumlu şekilde entegre edilebilir.

  • Kalacak Yer İçin Rezervasyon

Kalacak yerinizi önceden belirleyin. Son dakikaya bırakılırsa daha maliyetli olacağından, konaklama kısmını önden halletmek gerekiyor. Bir araştırma yapmadan anlık verilen bir karar olursa, daha uygun alternatifler gözden kaçırılabilir. Fakat konaklama ile ilgili araştırma yaparken mutlaka gezeceğiniz yerlere olan mesafesine dikkat edin. Uyguna kalacak bir yer buldum diye sevinirken zamanınızın çoğunu yolda geçirmek zorunda kalabilirsiniz.

  • Rota Planlayın

Rotanızı sırasıyla oluşturun. Karmaşa yaratmamak ve zaman kaybetmemek için bu madde çok önemli. Dağınık bir sırayla gezerseniz boşuna yolu uzatmış olabilir zamanınızı verimsiz kullandığınızdan dolayı istediğiniz her yeri göremeyebilirsiniz. 

  • Hava Durumuna Bakın

Gezi öncesi hava durumunu kontrol edin. Gideceğiniz yerin iklim şartlarını mutlaka araştırın. Gezi planınızı yaptığınız zaman aralığı için de hava tahminlerini gözden geçirin. 

Tüm bu ayrıntılara dikkat ederek oluşturduğunuz gezi planlarınızla keyifli bir seyahat sizi bekliyor olacak. Nereden başlayacağınıza fikir olması için siz de uygun İzmir Ankara uçak bileti alarak yolculuğa başlayabilirsiniz.  Bulunduğunuz şehirden İzmir uçak bileti alarak gezmeye başlayabilirsiniz. Püf noktaları kaçırmadan uygun uçak bileti bulmayı da unutmayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir