Rize Kömürcüler Köyü

Rize Kömürcüler Köyü

evMemleketimiz Rize’ye (diğer memleketimiz Balıkesir, Gönen) düğün dernek işleri nedeniyle son gidişimizde köyümüze de uğradık. Çocukluğumun geçtiği ev malesef 15-20 yıldır kullanılmıyor. Diğer akrabalarımızdan hala çay için yazı köyde geçirenler var.  Hem onları ziyaret etmek hem de hatıraları canlandırmak için köyün yolunu tuttuk. Gündüz gidip akşam dönecektik ama dayanamadık, geceyi köyde geçirip ertesi gün yaya olarak aşağı inmeye karar verdik.

Fakat nasipliymişiz; ertesi gün yaya inmek yerine motorsiklet sırtında indik. Eşim ve kuzenim bir akrabamızın arabasıyla indiler, ben de o akrabamızın bir arkadaşının motorsikleti ile indim. Köyde geçirdiğim en keyifli yolculuktu herhalde. İstanbul trafiğinde motor sürmek nasıldır bilmem ama köyde motor sırtında gitmek harikaydı. Süren de ben olsaydım herhalde tadından yenmezdi ama bisikleti zor kullanan biri olduğum için o topa hiç girmedim.

Aşağıda köyümüzde çektiğimiz videolardan küçük bir demet var. Bir sonraki videoda köyden aşağıya inerken çektiğimiz görüntüler olacak ama henüz onu hazırlamadık. Tamamlandığında onu da bu sayfaya ekleyeceğiz.

 cayda_cay koymanzara
 esek cay1
kosre likapa
motor ev2

11 thoughts on “Rize Kömürcüler Köyü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir