Ordu emlak piyasası

Ordu emlak piyasası

Karadeniz Bölgesi’nin zengin turizm potansiyeline sahip şehri Ordu, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2017 verilerine göre 742 bin 341 nüfusa sahiptir.

Ordu, dağları, yaylaları, kıyıları, koyları ve kumsalları ile dikkat çeken Karadeniz şehirlerinin başında geliyor. Doğa, yayla, kıyı ve kültür turizmi öne çıkan Ordu’nun ekonomisi ise tarıma dayanıyor. Turizm potansiyelinin yüksek olduğu şehirlerden Ordu’da toplam 19 ilçe yer alıyor. Ordu’da bulunan ilçeler ise şöyle: Altınordu, Ünye, Fatsa, Perşembe, Kumru, Korgan, Gölköy, Aybastı, Akkuş, Mesudiye, Ulubey, İkizce, Çatalpınar, Gürgentepe, Çaybaşı, Kabataş, Çamaş, Gülyalı ve Kabadüz. 2017 TÜİK verilerine göre, Ordu’nun en kalabalık ilçesi Altınordu, en az nüfuslu ilçesi ise Kabadüz olarak belirtiliyor. Gayrimenkul sektöründe de son yıllarda konut fiyat artışıyla adından söz ettiren Ordu hem yerli hem de yabancı yatırımcıların tercih ettiği Karadeniz şehirlerinden. Yatırım, kentsel dönüşüm ve ulaşım çalışmaları hızla devam ettiği şehirde yeni projeler artış gösteriyor. Peki Ordu satılık daire ve kiralık daire fiyatları ne kadar? İşte Ordu emlak piyasası hakkında merak edilenler…

Ordu satılık daire fiyatları 151 bin 63 TL’den başlıyor!

Ordu’da hemen hemen her bütçeye uygun konut bulmak mümkün. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Ordu satılık konut piyasasında son bir ayda satılık konut fiyatları yüzde 0.37 artış gösterdi. Ordu şehrinde ortalama konut metrekare fiyatları 2 bin 14 TL olurken, konut yatırım geri dönüş süresi 24 yıl olarak hesaplanıyor. 2018 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Ordu satılık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, minimum 151 bin 63 TL, maksimum 251 bin 800 TL arasında değişirken, ortalama konut satış fiyatı 201 bin 417 TL olarak gösteriliyor.

Ordu kiralık daire fiyatları ne kadar?

Karadeniz’in dikkat çeken şehirlerinden Ordu’da her yıl artış gösteren nüfusla beraber kiralık daire talebi artış gösteriyor. Zingat.com Bölge Raporu verilerine göre, Ordu kiralık ev fiyatı ortalama 100 metrekare için, 535 TL ile 891 TL arasında değişirken, ortalama kira fiyatı 713 TL olarak belirtiliyor.

Ordu’da yer alan projeler neler?

Ordu’da devam eden başlıca projeler ise şöyle; Fındık Çikolata Park, Ordu Park AVM, Süleyman Felek Caddesi Yayalaştırma ve Cephe İyileştirme. Boztepe Peyzaj Düzenlemeleri ve Rüsumat Sahili Atatürk Parkı Projesi, Melet Park bölgede planlanan başlıca projeler arasında yer alıyor. Ayrı Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından hayata geçirilen kentsel dönüşüm projesi Şirinevler Sitesi’nde çalışmalar sürüyor. Altınordu ilçesinin değerini artırması beklenen projede toplam 311 konut inşa edilecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir