Gayrimenkul Yatırımı Ne Zaman Yapılmalı?

Gayrimenkul Yatırımı Ne Zaman Yapılmalı?

Gayrimenkul yatırımı yapılırken dikkat edilmesi gereken çok fazla nokta vardır. Fakat bunların arasında en önemlisi zamandır.

Uygun zamanları denk getirirseniz, hayatınızın yatırımını yapabilirsiniz. Bunun için sadece hangi zamanlarda satılık daire bakmanız gerektiğini bilmeniz gerekmektedir.

Gayrimenkul Yatırımı İçin En Uygun Zamanlar

Gayrimenkul yatırımının kârlı olabilmesi için aldığınız satılık dairenin bir süre geçtikten sonra değerlenmesi gerekmektedir. Bu değerlenme ise bazı durumlara göre değişmektedir.

İlk olarak yatırım yapmak istiyorsanız, yatırım yapmak istediğiniz bölgedeki projeleri çok iyi takip etmelisiniz. Mesela önceden çok da değerli olmayan bir bölgeye yatırım yaparsanız, ilerde o bölge büyük ölçüde değerlenir ve aldığınız fiyatın çok üstüne satış yapabilirsiniz. Bu nedenle projeleri takip etmeniz, yatırımınızın kazançlı olmasını sağlayacaktır.

Özel projeler haricinde devlet projeleri ya da kentsel dönüşüm gibi durumları takip etmeniz de önemli olacaktır. Mesela yeni açılacak bir üniversitenin yakınlarında satılık daire bakmak, oldukça iyi bir yatırım olacaktır. Böylece üniversite açıldığı zaman öğrenciler tarafından talep olacağı için kiraya vermeniz de çok kolay olur. Yakın zamanda Beylikdüzü satılık daire fiyatları artacak. Nedeni iste az önce bahsettiğimiz üniversitelerin açılması konusu.

Bunlar genel olarak uygulandıkları zaman güzel sonuç getiren birkaç zamanlamadır. Yaptığınız yatırımın en iyi kazancı getirmesini istiyorsanız, bu zamanları güzelce değerlendirmeli ve yatırımlarınızı yapmalısınız.

Yatırım zamanınızı satılık dairelerin fiyatlarının düşük olduğu zamanlara da denk getirmelisiniz. Yani satacağınız fiyat kadar satın alacağınız fiyat da çok önemlidir. Buna da dikkat ederseniz, yatırımlarınız tam istediğiniz gibi olacaktır.

Yazlık Almak İçin En Uygun Zamanlar

Az önce genel olarak kışlık açısından yatırım yapılması gereken zamanlardan söz ettik. Yazlık alırken de bazı zamanlara dikkat ederseniz yatırımlarınız güçlü olacaktır. Mesela, yeni açılacak bir plaj ya da mavi bayrak gibi özellikler kazanan plajların olduğu bölgeleri yazlık almak için tercih edebilirsiniz. Zira bu bölgeler ilerde değer kazanacağı için yatırım değerini de arttırmış olursunuz.

Yazlık almak için en uygun zaman ayrıca kış aylarıdır. Böylece daha uygun fiyatlarla satın alır ve yaz aylarında da kolay bir şekilde kiraya verebilirsiniz. Alacağınız satılık yazlığın konumuna da dikkat ederseniz, kiraya vermeniz çok kolay olacaktır.

Gayrimenkul yatırımları kira bedeli yüksek olan bölgelerde daha iyi olmaktadır. Satın alma zamanınızı, kiraları takip ederek kendiniz de belirleyebilirsiniz. Diyelim ki Kuşadası’ndan yazlık almak istiyorsunuz. Öncelikle bu bölgede bulunan yazlıkların kiralarını inceleyin. Bunu periyodik olarak yapmanız gerekiyor. Böylece kiraların hangi bölgelerde daha fazla olduğunu ve hangi zamanlarda kiralık evlerin sayısının fazla olduğunu görebilirsiniz. Buna göre kiralık evlerin sayısının az olduğu zamanlardan önce yazlık satın alırsanız, kiraya vermeniz de çok kolay olacaktır. Pek çok yatırımcı bu yöntemi kullanarak gerçekten kaliteli yatırımlar yapmaktadır. Bu nedenle sizler de güzel analizler yaparak, satış sitelerindeki bu durumları inceleyerek çok iyi yatırımlar yapabilirsiniz.

One thought on “Gayrimenkul Yatırımı Ne Zaman Yapılmalı?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir