Kuşadası’nda Gezilmesi Gereken Yerler

Kuşadası’nda Gezilmesi Gereken Yerler

Muhteşem bir doğaya sahip olması nedeniyle her yaz yerli ve yabancı turistlerle dolup taşan Kuşadası, mutlaka gidilmesi gereken tatil beldelerinin başında geliyor. Tatil için ayırdığınız zamanı en verimli şekilde değerlendirmek için tatil boyunca bol bol gezin. İşte bu noktada Kuşadası oldukça cömert çünkü görülmesi gereken yerlerin sayısı azımsanmayacak kadar fazla! 

Milli Park

Kuşadası Milli Parkı doğa ile baş başa zaman geçirebileceğiniz en güzel yerlerden biri! Kuş sesleri içerisinde stresten ve gerginlikten bir anda arınmanız mümkün olabiliyor. Doğanın yanı sıra botanik bahçeleri de sizi çok etkileyecek. Daha önce görmediğiniz bitki çeşitlerini bu bahçede görebilir ve eşsiz güzelliklerine hayran kalabilirsiniz. 

Zeus Mağarası 

Mitolojik hikayesini girişinde bulunan yazıda okuyabileceğiniz Zeus Mağarası’nda yüzmek yasak. Ancak mağara içerisinde yer alan suya girebiliyorsunuz. Hafta sonları inanılmaz yoğun olabiliyor bu nedenle önerimiz hafta içi ziyaret etmeniz olacak. Zeus Mağarasının suyu son derece ilginç! Yaz mevsiminde aşırı soğuk olan su, kışın da ısınıyor. Bu nedenle sadece suyu nedeniyle bile bu mağara bir hayli turist çekiyor. 

Güvercinada

Bizans döneminden kalma olan Güvercinada aslında eskiden çok farklı kuş türlerinin yaşadığı bir yermiş. Adında ada olmasının nedeni ise eskiden bir ada olması! 1957 yılında karaya sonradan yapılan bir yolla bağlanmış ve insanlar bu adayı ziyaret etmeye başlamış. Kuş türleri de tahmin edebileceğiniz gibi insan akınından sonra adayı bir bir terk etmeye başlamış. Buradan da denize girebilirsiniz ancak suyun dalgalı olduğu günlerde pek denize girmek önerilmiyor. 

Yaylaköy

Kuşadası’ndan sadece 20 dakika uzaklıkta olan Yaylaköy biraz daha farklı bir yerde zaman geçirmek isteyenler için ideal! Havasının son derece temiz olması dikkat çekiyor ve aynı zamanda manzarası da muhteşem. 

Bu arada Kuşadası otelleri için hemen Tatil Sepeti internet sitesini ziyaret edin. Son derece makul fiyatlar sunan bol yıldızlı, her şey dahil otellerde konaklama fırsatını kolaylıkla yakalayabilirsiniz. Erken rezervasyon indirimi sunan otel seçeneklerine de göz atmayı sakın unutmayın. 

Bonus Bilgi: 

  • İstanbul – Kuşadası arası mesafe: 550 km
  • Ankara – Kuşadası arası mesafe: 600km
  • İzmir – Kuşadası arası mesafe: 90 km

3 thoughts on “Kuşadası’nda Gezilmesi Gereken Yerler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir