Kocaeli Belediyesi yürüyüş parkurları için harika bir mobil uygulama hazırlatmış

Kocaeli Belediyesi yürüyüş parkurları için harika bir mobil uygulama hazırlatmış

2012 senesinde iki arkadaşımla katıldığım 13 km’lik Kocaeli Serindere doğa yürüyüşü parkurunu unutamıyorum. O gün Şahika Hanım grip olduğu için o kadar yolu yürüyemeyeceğini düşünerek katılmak istememişti. Keşke katılabilseydi, çünkü aradan 8 sene geçti ve biz bir daha böyle güzel bir rota yakalayamadık. Ta ki 2016’daki Pokut Yaylası gezimize kadar. Pokut’taki doğa da bambaşka güzeldi ama yürüyüş yolumuz Serindere’ye nazaran oldukça kısaydı. Herhalde toplam 2-3 km yürümüşüzdür.

Her sene olduğu gibi bu sene de baharın gelişini iple çekiyorum. Her gün işe giderken yanından geçtiğim bir kaç yüz metrelik bir patika var. Geçen sene dayanamayıp arabayı kenara çektim ve yavaş yavaş o patika bir aşağı bir yukarı dolaştım. Hemen yanımdan giden vızır vızır arabaları ve 20 m yukarıdaki TEM otoyolunu görmezden gelebilirseniz harika bir deneyimdi.

Hal böyleyken Kocaeli Serindere yürüyüşüne bizi çağıran arkadaşım Koray’ı telefonla dürterek bu geziyi mutlaka tekrarlamamız gerektiğini söyledim. Ancak artık yanımızda çocuklar ve hanımlar da olacağı için daha kısa bir rota olmalıydı. Bunun üzerine Koray beni harika bir uygulamayla tanıştırdı: Kocaeli Belediyesi Yürüyüş Parkurları.

Hem iOS hem de Android sürümü bulunan bu uygulamayı çok beğendim ve bu yazıya başlamadan önce BT Magazin blogumuzda uygulama ile alakalı bir haber girdim. Detaylarını oradan okuyabilirsiniz. Ama hiç detaya gerek yok, doğrudan iOS veya Android sürümlerini telefonunuza kurun derim.

Uygulamada dört ana başlık altında birbirinden güzel rotalar detaylı bir şekilde anlatılıyor. Harita, hava durumu, en güzel hangi aylarda gezilir bilgisi dahil pek çok şey düşünülmüş. Tabi ki foto galeri de ihmal edilmemiş. Ben hemen bir iki tane kısa mesafeli (6-7 km) rota gözüme kestirdim. Tam bunları nereye kaydedebilirim ki diye düşünürken uygulamada favorilere ekleme özelliği de olduğunu gördüm. Ancak bunun için kayıt olup giriş yapmak gerekiyor.

İnşallah bu sene bu harika rotalardan bir ya da bir kaçını gezmek nasip olur. Şimdiden sabırsızlanıyorum.

Sevgili okuyucularımızdan bu rotaları gezenler varsa yorum olarak izlenimlerini paylaşmaları bizi çok mutlu eder.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir