Kış Soğuklarına Kaplıca Keyfi Yakışır

Kış Soğuklarına Kaplıca Keyfi Yakışır

Yazın her tatil fırsatında sahillere koştuk, denizin, güneşin tadını doya doya çıkarttık. Yazı geride bıraktığımız şu günlerde ise havalar giderek soğumaya ve kış kendisini hissettirmeye başladı. Şalların, battaniyelerin, sıcacık çorbaların, kestanenin, salebin mevsimi geldi. Bedenimizi ve içimizi ısıtacak ne varsa şimdi bize cazip geliyor. Kışın bu soğuk günlerinde tatil deyince aklımıza en başta içimizi ısıtan termal oteller, kaplıcalar geliyor hiç kuşkusuz. Yeraltı kaynakları bakımından oldukça zengin olan ülkemiz, dünyada 7. Avrupa’da ise 1. sırada yer alıyor. Adeta bir kaplıca cenneti. Üstelik günümüzde termal otel seçenekleri o kadar arttı ki, her tercihe, her bütçeye göre seçenek mümkün.

hotel-1

Resort kaplıcalardan, tatil köyü kaplıcalarından tutun da süper lüks, orta sınıf otellere, apartlara ya da muhafazakâr otellere kadar yayılan çok geniş bir yelpazeye sahip olan bu tatil türü, hem sağlığına kavuşmak isteyenlerin, hem de ruhunu ve bedenini dinlendirip zindeleştirmek isteyenlerin tercihi oluyor. Hatta kış aylarında evlenen çiftler için bile mükemmel bir balayı tatiline dönüşebiliyor. Ülkemizin oksijenli, güneşli iklimi ve doğal ortamıyla da birleşen kaplıcalarımız sağlık ve zindelik arayan yabancı turistleri de kendisine çekiyor. Termal otellerde açık-kapalı sıcak su havuzları, kaplıcalar, spa merkezleri, çamur banyoları, buhar banyoları, sauna, jakuzi, masaj gibi sağlık hizmetlerinin yanı sıra restoran, kafe, bar, spor faaliyetleri ve animasyonlar ile de konukların hoşça vakit geçirmesi sağlanıyor.

 hotel-3 hotel-2

Gücünü kimsenin inkâr etmediği, hatta günümüzde “alternatif tıp” olarak adlandırılan doğal tedavi yöntemleri tıp dünyasının vazgeçilmezleri arasına oturmuşken şifalı sular, kaplıcalar da bu yöntemlerin arasında önemli bir yer tutuyor. Afyon, Ankara, Bursa, Denizli, Balıkesir, Yalova, Çanakkale başta olmak üzere ülkemizin çoğu yerinde bulunan kaplıcalar, farklı farklı hastalıkları tedavi eden şifalı sulara sahip. Cilt, solunum, kalp-damar, romatizma, kadın ve çocuk hastalıkları, kas, kemik, sindirim, sinir sistemi, ürolojik hastalıklar, böbrek, karaciğer, kilo problemi ve daha birçok hastalığın tedavisinde etkili oluyor.

Jollytur’un sitesinden de bu termal otellerin hizmetleri ile ilgili ayrıntılı bilgilere ulaşılabiliyor. Dahası, Jollytur’da kaplıca otellerine ayrılan özel bir bölüm bulunuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir