Karadeniz Gezisi 2015

Karadeniz Gezisi 2015

karadeniz gezisi

Bu sene biraz fazla kilometre yapmış olmalıyız ki 2015 bitti bitecek hala gezdiğimiz yerleri yazmayı bitiremedik.

Biz genelde Rize’ye mutlaka düğün, nişan gibi bir vesileyle gideriz. Bu da öyle kırk yılda bir olmaz, hemen her sene bir bahane buluruz. Bu sene hiç bir bahanemiz yoktu. Ta ki Bursa’da yaşayan öğretmen kuzenim 3 aylık yaz tatilinin büyük bir kısmını maaile Rize’de geçireceğini söyleyene kadar!

Ama bu hikayenin bir de başı var.. Malumunuz Instagram denen harikulade fotoğraf paylaşma uygulaması pek çoğumuzu esir etti. Ne şarj dayandırabiliyoruz, ne internet kotası. İşte bu sosyal medya canavarında dolaşırken @ahmet.erdem ve @speasy kullanıcılarının “bulutların üstünde Pokut Yaylası” ve “Karagöl” paylaşımları beni benden alıyordu. Bi dahaki Rize seferinde buralara mutlaka gitmeliyiz diyordum. Beni asıl itekleyen bu ikisi oldu 🙂

Çalıştığım şirkette yıllık izinler genelde 1 haftayı yani haftasonları ile beraber 9 günü geçmez. Kuzenimin farkında olmadan verdiği gazla 2 haftalık izin istedim. Üzerimdeki projeyi bitirip teslim etmek şartıyla izni koparınca sıra diğer ayarlamaları yapmaya geldi. Daha kuyruğu birbirine bağlanacak bir sürü tilki vardı.

Eşime henüz bir şey çıtlatmadan taslak olarak bir plan yaptım. Nerelere gidebileceğimizi, akşam nerde kalabileceğimizi günü gününe yazdım. Kendi arabamızla gideceğimiz için ablamı da plana dahil ettik. Onun da yıllık izinlerini ayarladık. Hasılı bütün alt yapı çalışmalarını yapıp arada hanımın kulağına ufakdan ufakdan gidiyoruz “inception”ları da yapıp zemini hazırladım. Oncağızıma en son bütün planı ifşa ettiğimde gezmeyi, Rize’yi ve bu çenesi düşüğü sevdiği için sağolsun hevesimi kırmayıp “hadi gidelim” dedi. O da uzaktan çalıştığı işyerinden yıllık iznini alınca herşey hazırdı.

Planımızın genel hatları şu şekildeydi:

Yazının devamı: 1. Gün: Bolu, Ordu Teleferik

7 thoughts on “Karadeniz Gezisi 2015

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir