Gözlerden Uzak, Huzurlu Bir Tatil: Sapanca Bungalovları

Gözlerden Uzak, Huzurlu Bir Tatil: Sapanca Bungalovları

Sapanca bungalovları, gözlerden uzak, doğanın kucağında bir tatil seçeneği. Son dönemlerde oldukça popüler olan bungalovlar otel konaklamasından daha farklı deneyimleri bizlere sunuyor. 

Şehrin gürültüsü, iş stresi, metropol şehirlerin kalabalığı ve yaşamın gerektirdiği sorumluluklar derken huzurumuzun kaçtığı, nefes almaya ihtiyacımız olan zamanlar oluyor. İşte tam da bu zamanlarda karşımıza her mevsim, sıcak soğuk demeden bizlere büyüleyici atmosferler sunan Sapanca bungalovları biraz olsun stresten uzak huzurlu bir tatilin anahtarını bizlere veriyor.

İstanbul’a oldukça yakın, çevre şehirlerden bir otobüs yolculuğu kadar uzak olan Sapanca bungalovları bizlere doğayla uyumlu tasarımı ile oldukça davetkar bir ortam sağlıyor. Genellikle doğayla uyumlu olması için ahşap yapılarla inşa edilen bungalovlar, geniş pencerelere, büyük veranda alanına sahip olmasıyla manzarayı içeri kadar taşıyor.

Sapanca bungalovları, mahremiyeti en üst seviyede bize sunuyor olmasının yanı sıra açık iç mekan tasarımı ile mutfağında yemek yaparken keyifli vakit geçirebileceğiniz, şömine başında soğuk havalarda sıcaklığın sizi ısıtmasına izin verebilirsiniz. Ayrıca sabahları kuş cıvıltıları eşliğinde güne başlama keyfi size oldukça huzur verecektir.

Bungalovların tasarımı itibari ile dış mekanlarının çoğunda sıcak havuz bulunuyor. bu havuzlar ister yaz ister kış aylarında kullanım için oldukça uygun. Jakuzi ise, neredeyse her bungalovda bulunan size özel bu jakuzilerde suyun tüm stresinizi almasına izin verebileceğiniz, rahatlatıcı bir seçenek olarak değerlendirilebilir.

Sapanca bungalovları ayrıca sürdürülebilir turizme de hizmet ediyor. Doğayla uyumlu konaklama seçeneğine sahip bungalovlar çevreye minimum zarar verecek şekilde tasarlanırken, işletme sahipleri sizlerin doğayı keşfetmenize ve bilinçlenmenize destek oluyor. Aynı zamanda Sapanca’nın yerel halkının üretip sattığı doğal ürünler ile de ekonomiye destek olunuyor. Bizler de hem Sapanca hatıralarını sevdiklerimiz ve kendimiz için alırken kültürlere de hakim olma şansı yakalıyoruz.

Peki bu kadar Sapanca bungalovlarını konuştuktan sonra neler yapabileceğimize bakmaya ne dersiniz? Sapanca’nın huzurlu atmosferinde yapabileceğiniz aktivitelere birlikte göz atalım.

Huzurun Adresi Sapanca’da Yapabilecekleriniz

Ağaçların arasından bungalovunuza doğru yolculuğunuzu tamamladınız. Tüm güzelliği ile siz ait olan bu konaklama mekanında zamanınızı planlanlamanıza yardımcı olmak isteriz. Haydi tek tek bakalım.

  • Sapanca gölü etrafında yürüyüşler: Gölün mavisine kimi zaman beyaz örtüler, sarının her tonuna sahip yapraklar ve rengarenk çiçekler eşlik eder. Sizlerde doğanın huzurlu sesi eşliğinde göl kenarında yürüyüş yapabilirsiniz.
  • ATV ve bisiklet turları: Hareket etmenin tam zamanı diyorsanız manzaraya karşı turlar düzenleyip Sapanca’yı keşfe çıkabilirsiniz.
  • Kano keyfi: Sapanca gölünün maviliğinde sevdiklerinizle birlikte kano yapabilirsiniz.
  • Sapanca lezzetleri:  Ülkemizin neredeyse her yöresinin kendine özgü tatları vardır. Eğer sizlerde yeni şeyler denemeyi seviyor ve keşfetmek istiyorsanız göl kenarında, büyük şehirlerde olduğu gibi kalabalık olmayan restaurantlarda yeni tatlar deneyebilirsiniz. 
  • Trekking: Sapanca ormanlarında kuş cıvıltıları eşliğinde doğayı keşfe çıkabilirsiniz. Unutmayın keşfedilecek çok şey var.

Yukarıda saydığımız aktiviteler dışında daha yapabileceğiniz bir çok etkinlik için kaldığınız tesisten destek alabilirsiniz. Ailenizle daha da kaynaşabileceğiniz, sevgilinizle romantik anlar yaşayabileceğiniz ve arkadaşlarınızla eğlenebileceğiniz aktiviteleri belirleyip tatil planınızı oluşturabilirsiniz.

Her mevsim doğanın huzurlu atmosferini en iyi şekilde değerlendirmek istiyorsanız bungalovlar tam size göre olacaktır. Şimdi arkanıza yaslanıp huzur dolu, yenileneceğiniz tatil için heyecanlanmaya başlayabilirsiniz.

Doğanın kucağında, kalabalıktan uzak tatil arayanlar için huzurlu bir ortamda yenilenebileceğiniz bir seçenek olan Sapanca bungalovlarını gönül rahatlığıyla sizlere öneriyoruz. Şimdi hemen, Sapanca’nın her bir köşesine dağılmış bungalovlardan sizler için en uygun olanını seçin ve yerinizi ayırtın. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir