Çocuklu Aileler İçin Güvenli Uçuş Rehberi

Çocuklu Aileler İçin Güvenli Uçuş Rehberi

Tatile çıkmadan önce bazı ayrıntıları tamamlamanız gerekir. Bu ayrıntılar çocukları olan aileler için önem taşır. Çocuklarınız ile tatile çıkacaksanız güvenlik önemlerine dikkat etmelisiniz. Güvenilir bir uçuş için çocukların davranışlarından diğer tüm hareketlerine kadar dikkat edilmesi gerekir. Özellikle bebekle yolculuk yapılacak ise uçağa binmeden önce bebeğinizi doyurmak daha güvenilir bir seyahat etme imkânı sunacaktır. Eğer mümkün ise uyutmak da etkili olacaktır. Tatilinizin keyifli başlamasını istiyorsanız bu güvenlik rehberine dikkat etmelisiniz. Öncelikle çocuklarınızın bavulları ayrı olmalı. Bu takip etme ve taşıma açısından size kolaylık sunar.

Çocuklar içinde uçaktan koltuk alınması gerekir. Herhangi bir şekilde kucakta gitme gibi bir durum söz konusu olamıyor. Eğer çocuğunuz 2 yaşında ise onun için de koltuk almanız gerekecek. Bunun için de belirli bir ücret ödemeniz gerekiyor.

Uçuş Saatinden Önce Havalimanında Olun

Çocuğunuz varsa havalimanına erken gelmenizde fayda olacaktır. Çünkü çocukla içeriye girmek zaman alacaktır. Arama bölümlerinden çocuklarınız ile geçene kadar belirli bir zaman dilimi geçecektir. Bunun için erken saatlerde gelmeniz yararınıza olacaktır. Geç saatlerde gelirseniz çocukla arama noktalarından geçmek zor bir süreç olacak ve kan ter içerisinde uçağa ulaşmaya çalışacaksınız. Bu da hoş olmayan görüntülerin oluşmasına neden olur. Bundan dolayı olabildiğince erken gelmeye özen gösterin.

Çocuklarınızı Detektörden Geçirmeyin

Çocuklarınızı arama bölümlerinde bulunan detektörlerden geçirmeyin. Belki buna güvenlikler izin vermeyecek ama unutmayın orada bulunan ışınlar çocuklarınıza zarar verebilir. Bunun için elle aramalarını isteyin. Özellikle bebeğiniz bu konuda daha hassas olacaktır. Zaten güvenlik memurları da bu konuda size yardımcı olacaktır.

Bebeğinizin İhtiyaçlarını Önceden Karşılayın

Uçağa bebeğiniz ile binecekseniz mutlaka ihtiyaçlarını önceden karşılayın. Uçak içeriye sıvı gıdaların almıyor, eğer siz biberon veya mama tarzı bir şey sokmak istiyorsanız, bunun için izin verilip verilmediği mutlaka öğrenin. Uçakta sıkıntı yaşamamak için bebeğinizin bu temel ihtiyaçlarını önceden karşılamak işinizi daha da kolaylaştıracaktır. Bebek arabası ile uçağa binebilirsiniz. Bunun için yetkililerden yardım isteyebilirsiniz. Uçaktan inerken bebek arabasını alabilir ve bebeğiniz ile güvenli bir iniş gerçekleştirebilirsiniz. Eğer yurtdışı uçuşu yapıyor iseniz bebeğiniz için yatak talep edebilme şansına da sahipsiniz. Ayrıca bebeğiniz için de kemer bulunmaktadır. Mutlaka uçuş esnasında bu kemeri kullanmayı unutmayın. Böylelikle daha sağlıklı bir uçuş geçirebilirsiniz.

Çocuklarınızın Kemerlerini Mutlaka Takın

Çocuklarınız uçakta sıkılabilecek ve hareket etmek isteyecektir. Bunun için kemerlerini mutlaka kontrol edin. Ayrıca uçuş sırasında ayağa kalmalarına da izin vermeyin. Bunun içinde onları oyalayıcı şeyler bulun. Uçuş sırasında kemerlerini açmalarına asla izin vermeyin. Sağlıklı bir uçuş için çocuğunuza gereken özeni gösterin. Ayrıca çocuğunuzun ağlaması diğer yolcuları da rahatsız edecektir. Herhangi bir sorun olduğunda mutlaka yetkililerden yardım isteyin. Ayrıca çocuğunuz uçaktan korkabilir, bu gibi durumlarda onu cesaretlendirmeli ve gideceğiniz yerde yapacaklarınızı anlatmalısınız. Bu sayede çocuk rahatlayacaktır. Çocukların tuvaletleri gelebilir. Bu gibi durumlarda ise uçağın tuvalet bölümünü kullanabilirsiniz. Ancak asla tek başına gitmesine müsaade etmeyin.

Uçakla seyahat etmek zevkli bir uygulamadır. Aynı zamanda güvenilir ve zamandan tasarruf sağlamaya yönelik yararı ile de işinizi kolaylaştırır. Size sunulan bu imkânlardan yararlanmak isterseniz çocuklarınız için gerekli güvenlik önlemlerini almalı ve keyifli bir uçuş geçirmelisiniz. Ailece bir uçuş gerçekleştirmek istediğinizde ekonomik fiyatlara bilet almak isterseniz kurumsal hizmeti ile ön planda olan www.birucak.com adresinin hizmetlerinden yararlanabilirsiniz. Kaliteli hizmeti ile ayrıcalık yaşayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir