Bitlis Tatvan’da Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Bitlis Tatvan’da Görmeniz Gereken Doğal Güzellikler

Bitlis Tatvan ziyaretinizde görmeniz gereken birbirinden güzel doğal oluşumlar bulunur. Bunlardan bir tanesi de Nemrut Dağı ve Krater Gölü’dür. Nemrut Dağı herkes tarafından bilinen meşhur bir dağdır. Önceleri yanardağ olan bu dağın içerisinde patlamalar sonucunda meydana gelmiş 5 adet göl bulunur. Bu doğal güzelliklere sahip mekanı ziyaret etmeden Tatvan’dan dönmemeniz tavsiye edilir. Geçmiş yıllara uzanan tarihiyle pek çok medeniyete ev sahipliği yapmış olan şehir, Tatvan’da bulunan Urartu Kaya Mezarlarına da ev sahipliği yapıyor. İnce taş işçiliği ve düşünülmüş detaylarıyla tarihe meraklı olanlar için görülmesi gereken yerler arasında bulunuyor. Akdamar adası da bölgedeki doğal güzelliklerden bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Van Gölü ve çevresindeki en büyük ikinci ada olarak bilinen bu adayı ziyaret etmek isteyebilirsiniz. 

Tatvan’daki Tarihi Mekanlar

Tatvan’da birbirinden farklı tarihlere ait pek çok sayıda tarihi mekan bulunur. Bunlardan en önemlilerinden biri de Tuğ Kilisesidir. Tuğ Kilisesinin büyük bir bölümü tahrip olsa da kalan yapılar içerisinde gezmek mümkündür. Genel mimariyle uyum gösteren bu kilise ziyaret etmek isteyeceğiniz tarihi mekanlar arasında yer alıyor. St. George Manastırı da Tatvan’ın tarihi mekanları arasında bulunur. 900 yılında inşaa edilen bu manastır, Karçikan Piskoposluk Merkezine ev sahipliği yapmıştır. Bölgede ziyaret etmek isteyeceğiniz bir diğer tarihi mekan ise El-Aman Kervansarayıdır. Beylerbeyi Hüsrev Paşa tarafından inşaa ettirilen bu kervansaray şehrin en meşhur tarihi mekanlarından biri olma özelliğini taşır. 

Tatvan’da Konaklama Seçenekleri

Tatvan’da konaklamak istiyorsanız hemen neredekal.com’u ziyaret edebilir ve Tatvan otellerine göz atabilirsiniz. Otel konseptleri değiştikçe otelde verilen hizmetler de çok büyük oranlarda değişiklik gösterir. Bu sebeple de Tatvan otel fiyatlarında değişiklik olur. Hem kendi bütçeniz hem de konfor anlayışınıza uygun olan oteli bulabilmek için detaylı bir araştırma yapmanız gerekebilir. Tatvan ziyaretinizde kendinize en uygun olan oteli kolay bir şekilde bulabilirsiniz. Şehri ziyaret etmeden önce yapmanız gereken en önemli şey bölgede görmek istediğiniz mekanları planlamaktır. Bu şekilde otelinizi her yere yakın bir konumdan seçerek görmek istediğiniz mekanlara ulaşımda zaman kaybetmezsiniz. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir