Türkiye’de Kış Keyfi – Kartalkaya Turları

Türkiye’de Kış Keyfi – Kartalkaya Turları

Kartalkaya, Bolu şehrinin doğu bölgesindeki Köroğlu Dağları’nda yer alan bir kayak merkezidir ve Bolu’ya 40 km uzaklıktadır. Ülkemizin sayılı kayak merkezlerinden bir tanesi olan Kartalkaya’daki oteller her yıl kayak severleri mükemmel bir şekilde ağırlamaktadır. Kayak, snowboard ve kızak kiralama hizmetleri de burada mevcuttur. Şehir merkezi ile Kartalkaya arasında herhangi bir ulaşım problemi bulunmamaktadır. Kayak severler son derece kolay ve hızlı bir şekilde bu kayak merkezine ulaşabilmektedir. Burada sabahları çeşitli kayak türleri yapılabilirken akşamları da unutulmaz eğlenceler düzenlenmektedir. Kayak merkezinde yer alan oteller 2000 metre yükseklikte bulunmaktadır ve zirvenin yüksekliği de yaklaşık olarak 2200 metre olarak belirlenmiştir. İnanılmaz bir güzelliğe sahip olan zirve kayalıklardan oluşmaktadır ve alpin çayırları ile kaplı durumdadır. Bunun yanı sıra manzara da dev çam ağaçları ile çok daha etkili bir hale gelmektedir. Kış mevsiminde genellikle kar kalınlığı 3 metreyi bulmaktadır ve kayak sezonu da Aralık ve Nisan ayları arasındadır. Üstelik kayak merkezinin tek manzarası dev çam ağaçları değildir. Aynı zamanda Bolu Dağları ve Köroğlu Dağları da buradan rahat bir şekilde görülebilmekte ve görsel bir şölen yaratmaktadır. Yaz aylarında da rahatlıkla tercih edilebilen Kartalkaya, eteklerinde yaylaları bulundurmaktadır ve insanlar yaz aylarında burada doğa yürüyüşü gibi aktivitelere dahil olabilmektedir. Kış aylarında tatil yapmak isteyen kişiler için şüphesiz ki kayak merkezleri ideal bir seçim olacaktır. Ülkemizin en sevilen ve en avantajlı kayak merkezlerinden bir tanesi olan Kartalkaya da küçük kaçamaklar için mükemmel bir noktadır. Elbette dileyen kişiler burada uzun bir tatil de yapabilmektedir ancak merkezin soğuğuna değinmek gerekirse bu hususta kişilerin mutlaka kendini koruması gerekmektedir. Kış tatilcileri için Kartalkaya Turları incelenmesi gereken bir seçenektir.

Tatil ayarlamaları hususunda her zaman en avantajlı olan seçime yönelmek daha mantıklıdır. Bu avantajlar çeşitli kategorilerde çeşitlenebilir ancak genellikle kişilerin ilk düşüncesi ücret olmaktadır. Bunun yanı sıra kayak merkezinin şehre uzaklığı ve diğer ulaşım yolları da önemli bir husustur. Ayrıca kayak merkezinde yer alan tesislerin de büyük önemi vardır. Sonuçta kişiler güzel bir tatil için yola çıkmaktadır ve ne kadar eğlenip hoş vakit geçirirlerse o kadar iyidir. Bu hususta gönül rahatlığı ile Kartalkaya Kayak Merkezi tercih edilebilir. Her anlamda kişilere avantaj sağlayacak olan bu kayak merkezinde kişiler diledikleri her olanağa sahip olabilmekte ve unutulmaz zamanlar yaşayarak mükemmel anılar biriktirebilmektedir.

kartalkaya-turu-16-l

Kartalkaya’da Görülmesi Gereken Yerler

Öncelikle Kartalkaya’nın en çok bilinen özelliği bir kayak merkezi olmasıdır ve kış tatili için de burası son derece ideal bir yerdir. Ancak burada gezilebilecek yerler kesinlikle görmeye değerdir ve bu yerler kesinlikle sadece kayak merkezinden ibaret değildir. Kartalkaya’ya gidildiğinde mutlaka görülmesi gereken yerlerden bir tanesi Sarıalan Yaylası olacaktır. Dinlenmek, fotoğraf çekmek ve yürüyüş yapmak için mükemmel bir alan olan bu yaylada konaklama tesisleri de yer almaktadır. Böylece burayı beğenen kişiler diledikleri kadar Sarıalan Yaylası’nda misafir olabilecektir. Bunun yanı sıra Bolu’nun simgesi haline gelmiş olan Abant Gölü de kesinlikle görülmeye değerdir. Birçok insan bu gölün güzelliğini fotoğraflarda görmekle yetinmiştir ancak gerçek anlamda buraya gelen kişiler bir daha geri dönmek istememektedir. Yılın her mevsiminde gezilebilecek olan bu göl çevresindeki restoranlar, faytonlar ve yazın yapılan sandal gezileri ile adını duyurmuş durumdadır. Kafa dinlemek ve huzura kavuşmak için en ideal yerlerden bir tanesi kesinlikle Abant olacaktır.

Kartalkaya’ya gitmek için birçok yol tercih edilebilir ancak en mantıklısı kesinlikle turlar olacaktır. Kartalkaya turları ile ulaşım sıkıntısı kesinlikle yaşanmayacak ve gezilip görülecek olan yerler de kolayca tespit edilebilecektir. Ücret hususunda elbette birçok kişi tereddüt yaşayabilir ancak güzel bir araştırma ile uygun fiyatlı turları da bulmak mümkün hale gelecektir. Kişiler bu hususta tur şirketleri ile görüşme sağlayabilirken aynı zamanda internet üzerinden de istedikleri bilgilere sahip olabilecektir. Özellikle internet üzerinde herhangi bir içerik sıkıntısı olmadığı için kişiler araştırmalarını bu şekilde çok daha derin bir biçimde yapabilecektir. Üstelik birçok tur şirketine internet üzerinden son derece kolay bir şekilde ulaşılabilmesi daha geniş çaplı bir araştırma ve daha kolay bir iletişim sağlayacaktır. Özellikle erken rezervasyon fırsatlarını takip eden kişiler bu hususta çok daha avantajlı olacaktır. Bu fırsatlar ile tatil ücretini çok daha uygun bir fiyata indirmek kolay hale gelecektir. Ayrıca erken rezervasyonlarda tarihin ve kalınacak zamanın da kesin olarak belirlenmesi kişilerin sağlam bir plan yapmasına olanak tanıyacaktır. Kartalkaya turları ile gerçekleşen rezervasyonlarda zaten her detay kişiler için özenle hazırlanmaktadır. Sizler de mükemmel bir tatilin anahtarını arıyorsanız onu Kartalkaya turlarında bulabilirsiniz. Sadece kış aylarında değil yılın her mevsiminde ziyaret edebileceğiniz bu yer hafızalarınıza kazınacak ve size hayatınız boyunca unutamayacağınız zamanlar yaşatacak. Bu harika tatili istiyorsanız hemen internet üzerinden ya da tu şirketlerinden bilgi alarak işe başlayabilirsiniz.

Şimdiden iyi tatiller!

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir