Rize’de Kaf Dağı’na Çıktık

Rize’de Kaf Dağı’na Çıktık

Uzun zaman olmuş blogumuzu güncellemeyeli. En son Hasan bey bebeklerle Rize gezimizden bahsetmişti. Ondan devam ederek gezimizin son gününde gittiğimiz Kaf Dağı Otel’den bahsetmezsek olmaz.

Kaf Dağı Otel, Rize’ye giderseniz mutlaka görmeniz gereken yerlerden. Bizim Rize’de mutlaka uğradığımız rotalar vardır. Mesela Dağmaran’a çıkıp kaşarlı menemen yemek, Ayder’e mutlaka uğramak, Andon’da Nurettin dayımızın bize mangal yapması gibi 🙂 Bu sefer de Rize rehberimiz Merve bizi inanılmaz güzel manzarası olan bir yere götüreceğini söyledi. Kafeler ondan sorulur 🙂

Ben günlerdir -o zaman 9 aylık olan- bebeklerimizle uğraşmaktan Rize seyahatinden hiç bir şey anlayamadım diye yakınıyordum. Öyle ki, bir yere gidiyoruz eşim “bak Şahika şurada bu var” derken ben birine yemek yedirmeye çalışıyorum, bazen diğeri ağlıyor onun oyalamakla meşgulüm derken arabanın camından kafamı uzatıp bakabilmiş değildim.. Herhalde bu gezimiz nereye gittiğimin farkına varmadığım ama bebişlerimizle gittiğimiz ilk Rize seyahati olarak hafızalarımızda ve fotoğraflarda anı olarak kalacak.

Gelelim Kaf Dağı Otel’e..

Kaf Dağı Otele Nasıl Gidilir?

Rize’nin hemen girişinde, 8 km mesafedeki Derepazarı beldesinin başlangıcında tabelaları takip ederek mahalle içlerinden Kaf Dağı’na ulaşabilirsiniz.

Kaf Dağının Manzarası

Giderken yol üzerindeki çay bahçeleri o kadar güzel ki, durup durup fotoğraf çekmek isteyeceksiniz. Biz bu gezimizde gezentigiller’den çok ‘mümkün mertebe az durarak, gideceğimiz yere varınca orada kamp kuracak kadar kalangiller’ olduk 😀 Şaka değil gerçek! Gittiğimiz yerde tüm gün durduk diyebilirim. Bu arada bebelerin biri uyudu biri uyandı, sonra biri acıktı, diğeri de acıktı tabi 🙂

Otelde çocuklarla çok rahat takılabildik. Manzara zaten on numaraydı, yeşil ve mavinin buluşması ancak bu kadar güzel olabilirdi. Şansımıza hava da çok güzeldi. Böylece Rize’deki son günümüzü güzel geçirmiş olduk. Anılarımıza güzel bir şeyler daha ekledik.

Kaf Dağı Otel’de Neler var?

Buraya sadece manzarası için değil, Karadeniz yemeklerini tatmak için de gidebilirsiniz. Ben muhlama yedim mesela çok güzeldi. Taş fırında meşhur Derepazarı pidesi de yapıyorlar. Ayrıca haftasonları açık büfe kahvaltı da varmış. Güzelim manzara eşliğinde kahvaltı yapmak da şahane olurdu. Bir dahaki gidişimize artık 🙂

Bu yazıyı yazarken eşime, “bir dahaki gidişimizde orada kalsak ne güzel olur” dedim. Bakalım, inşallah kısmet olursa oradan video paylaşmak da isteriz.

Şimdi bu yazıyı kaleme alırken otelin web sitesine baktım da gece manzarası da muhteşemmiş..

(Bu fotoğrafı biz çekmedik, web sitesinden aldık)

Otelin web sitesi: http://kafdagikonakotel.com/

Konağın tarihçesine baktım ama çok eskilerden kalma değilmiş meğer, günümüzde yapılmış fakat 18. Yüzyıl Osmanlı ve Selçuklu mimarisi kullanılmış. Bu da konağa eski bir hava katıyor.. Odalarını gezme şansımız olmadı, ama bahçesinde vakit geçirmek bile yetti. Tüm seyahat boyunca eline fotoğraf makinası almayan ben, o gün bir çok fotoğraf çektim.

Böylece Rize gezimizin de sonuna gelmiş olduk. Bundan sonra nerelere gideriz bilinmez. O yüzden bizi takipte kalın 😉

Gezentigiller instagram adresimiz: https://www.instagram.com/gezentigillercom/

Son olarak buraya çektiğim diğer fotoğrafları ekliyorum:

One thought on “Rize’de Kaf Dağı’na Çıktık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir