Güneş Kremi Kullanmak Gerçekten Gerekli

Güneş Kremi Kullanmak Gerçekten Gerekli

Yazın güneşlenirken güneş kremi kullanmak, çoğumuzun gerçek sebebini net olarak bilmediği ama yapmak zorunda hissettiği bir aktivite gibidir. Durum, böyle sebebi bilinmeyen bir gerekliliği yerine getirmek şeklinde algılanınca doğru güneş kremini seçme konusunda da yeterince bilinçlenmek zorlaşıyor. Peki, güneş kremi kullanmak gerçekten gerekli mi ve güneş kremi seçimi nasıl olmalı?

Güneş kremi konusunda ilk söylenecek şey, sadece yaz mevsiminde hatta sadece güneşlenirken kullanılacak bir şey olmadığı aslında. Ben de yıllardır sadece tatile çıkarken güneş kremi alanlardandım. Yalnızca bir hafta kullanacağım bu ürüne çok fazla bütçe ayırmak istemediğim için sıradan bir ürüne yönelirdim. Ancak güneş ışınlarının cilt lekelerine neden olduğunu, var olan leke ve benleri belirginleştirdiğini, ciltte kötü yanıklara yol açabildiğini ve hatta bazen cilt hastalıklarına yol açabildiğini öğrenince bu konuyu epey ciddiye almaya başladım. Hatta güneşe uzun süre maruz kalmak belirgin bir şekilde, cildin daha erken yaşlanmasına neden oluyormuş. İşte bu bilgiler, güneş kremi ve bronzlaştırıcı ürün kullanma konusunu önemsememe neden oldu.

Güneş koruyucu ürünler konusunda, güneşin insan cildinde sebep olduğu zararlı etkileri bilimsel araştırmalar yaparak önlemeyi hedefleyen bir ürün arayışına girdim. Bu konuda kendi klinik laboratuvarları olan Yves Rocher markasına güvendim. Son yıllarda Yves Rocher güneş ürünlerini cildim için güvenle kullanıyorum. http://www.yvesrocher.com.tr/control/vucut-gunes-urunleri/gunes-urunleri/ bu linke tıklayarak hemen ürünleri incelemeye başlayabilirsiniz.

Güneş kremini temiz cilde masaj yaparak yediriyorum. Kışın sadece yüzüme ve ellerime uyguladığım güneş kremini yazın da güneşlenirken tüm vücuduma uyguluyorum. Bu arada sahilde güneşlenirken güneş kremi sürmek de yeterli ve konforlu değil bence. Dışarı çıkmadan önce vücuda güneş koruyucu uygulamak en kolayı.

Güneş koruyucu kremler denize ya da havuza girince tamamen yok olmuyorlar. Bir süre daha ciltteki etkileri sürüyor. Ama özellikle çok güneşli günlerde yenilemek de fayda var. Bronzlaşmak için de özel ürünler söz konusu. Amacınız sadece güneşten korunmak değil, güneşin güzelleştiren etkisinden de faydalanmaksa bronzlaştırıcı ürünler kullanabilirsiniz. Bu konuda da Yves Rocher, çok başarılı sonuçlar sunuyor. İdeal bronzlaşma cildi kurutmadan ve yakmadan elde edilmelidir. Bu sonucu da maalesef her ürün sunamıyor. Örneğin Yves Rocher’nin bronzlaştırıcı aromatik yağları tamamen bitkisel özlerle hazırlanarak hem doğanın iyileştiren hafifliğini hem de gerçek klinik araştırma verileriyle bilimin güzelleştiren etkisini birleştirebiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir