İzmir uçak bileti

İzmir uçak bileti

Şehir hayatıyla sahil kültürünün buluştuğu nefis bir şehir İzmir. Farklı yönleri, yerel lezzetleri ve meşhur kordonuyla bambaşka bir dünya sunan İzmir, gezilecek yerleriyle de hem yerli hem yabancı turistlerin uğrak noktası durumunda. Bu muhteşem şehri yer yönüyle keşfetmek için öncelikli olarak gitmeniz gereken adresleri belirleyebilirsiniz. 

O halde şimdi, İzmir gezilecek yerler listesine ekleyebileceğiniz muhteşem noktalarla şehri yakından tanımaya ne dersiniz?

İzmir gezilecek yerler

İzmir gezilecek yerlere şehrin en popüler noktalarını keşfederek başlayabilirsiniz. Tarihi yerlerinden doğasına, şehir yaşamından denizine kadar her şeyiyle ayrı güzel İzmir’i öğrenmenin tam zamanı!

Kıbrıs Şehitleri Caddesi

Kıbrıs Şehitleri Caddesi, İzmir gezilecek yerler listesinin elbette ki baş sırasında yer alıyor. Daima hareketli ve cıvıl cıvıl olan cadde, Alsancak’ta bulunuyor. İzmir’in kalbi diyebileceğimiz Kıbrıs Şehitleri Caddesi, aynı zamanda İzmir’in gece hayatını da içinde barındırıyor. 

Konak Pier

Güzelliğinin mimarisiyle dikkat çeken Konak Pier, çok şık bir alışveriş merkezi. 1867 yılında yapılmış bir bina olan Konak Pier İzmir’de mutlaka görülmesi gereken noktalardan. İzmir’e gelmişken buraya uğrayıp alışveriş yapmayı unutmayın!

İzmir Saat Kulesi

İzmir gezilecek yerler için sırada şehrin sembol yapılarından İzmir Saat Kulesi var! Konak Meydanı’nın tam merkezinde yer alan İzmir Saat Kulesi, deniz manzarası ve önündeki kuşlarıyla dinlenmek için nefis bir adres. 

Karşıyaka

Muhteşem sahil şeridi, güzel evleri, kafeleri ve meşhur futbol takımıyla ünlü Karşıyaka, huzurlu atmosferiyle İzmir’i en iyi şekilde tanıtan ilçelerden biri. İzmir ruhunu tam anlamıyla keşfetmek için İzmir gezilecek yerler listesini Karşıyaka’yı alıp adım adım gezmenizi tavsiye ederiz. 

İzmir tarihi yerler

İzmir, köklü geçmişi nedeniyle birçok tarihi noktaya ev sahipliği yapıyor. Şehrin birbirinden güzel tarihi yerleri, adeta keşfedilmeyi bekliyor. 

Kadifekale

Kadifekale, İzmir’in en yüksek noktası. Eski adı Pagos olan Kadifekale, İzmir gezilecek yerler listenizde mutlaka olmalı. Zira şehrin en güzel halini burada izleyebilir, İzmir Körfezi’ni karşınıza alarak soluklanabilirsiniz. 

İzmir Tarihi Kemeraltı Çarşısı

1600’lü yıllara dayanan tarihiyle bilinen Tarihi Kemeraltı Çarşısı, 15 bin iş yerinden oluşan çok önemli bir ticari merkez. Konak ilçesinde bulunan tarihi çarşıyı ziyaret ederek buradaki; hanları, hamamları, çeşmeleri ve birbirinden güzel dükkanları görebilirsiniz. 

Efes

Efes Antik Kenti

İzmir gezilecek yerlerin en popüler rotalarından biri de Efes Antik Kenti! İzmir Selçuk ilçesinde yer alan Efes Antik Kenti, MÖ 8600 yılına dayanan tarihi ve antik kalıntılarıyla sizi adeta zamanda yolculuğa çıkarıyor. Ayrıca Efes Antik Kenti’ni ziyaret ettikten sonra buraya yakın noktada bulunan Meryem Ana Evi ve Artemis Tapınağı gibi adresleri görmeye de gidebilirsiniz. 

İzmir’e nasıl gidilir? 

İzmir’e kara yolu, demir yolu ya da hava yoluyla oldukça rahat bir şekilde ulaşabilirsiniz. Özellikle İzmir uçak bileti alarak çok sık sayıda olan uçuşlardan birini tercih edebilirsiniz. İzmir Adnan Menderes Havalimanı hem yurt içi hem de yurt dışı uçuşlar açısından oldukça işlek bir havalimanı. Bu havalimanına indikten sonra İzban hattı, havalimanı servisleri ve taksilerle şehir merkezine rahatlıkla ulaşmanız mümkün. 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir